Autocross

Začínáme s motorsportem

Co je to AUTOCROSS?

Autocross je rychlostní závod upravených automobilů na uzavřeném okruhu s nezpevněným povrchem, tím patří mezi nejbezpečnější automobilové disciplíny. Hlavní měrou je určen pro speciální vozidla (Buggy). Dále lze závodit i s upravenými cestovními vozy (TouringAutocross).

Třídy a věkové limity

• Divize 160 ccm od 5 let do 8 let (jednotné neupravené motory bez převodovky)
  • Divize 125 ccm od 6 do 12 let
  • Divize 250 ccm od 9 do 14 let
  • Junior Buggy od 12 do 21 let
  • Buggy 1600 od 16 let
  • SuperBuggy od 16 let
  • TouringAutocross od 16 let

Licence

• národní a mezinárodní

Vybavení

Otestovaný speciálně upravený cestovní automobil nebo autocrossový speciál – buggy, homologovaná sedačka, homologované pasy, homologovaná přilba, zádržný systém hlavy, nehořlavá kombinéza, spodní prádlo, boty a rukavice

Kde začít?

Středisko mládeže při Klubu mládeže v AČR
Jakubská 121/1, Brno, email: buril@favia.cz                                                                              Pro zájemce o Buggy Racer a Junior Buggy.

Středisko automobilového sportu Jičín při Motorsport servis klubu v AČR
Jaselská 1006, Jičín, email: jmochan@email.cz                                                                  Pro ostatní zájemce.